Триосновна органічна оксикислота


Опубликовано в 15.12.2017

Описание товара

Лимонна кислота - трьохосновна карбонова кислота . Кристалічна речовина білого кольору, температура плавлення 153 ° C. Добре розчиняється у воді, розчинна в етиловому спирті, малорозчинна в діетиловому ефірі. Слабка кислота. Солі та ефіри лимонної кислоти називаються цитратами.
Являє загальні для всіх карбонових кислот властивості. При нагріванні вище 175 ° C самої по собі, а також з міцними кислотами, лимонна кислота переходить в аконітову кислоту, а при сухій перегонці, втрачаючи воду і вуглекислий газ і при одночасному утворенні ацетону, в ангідриди ітаконова і цітраконова кислоти. У реакціях з сильними окислювачами (перманганат калію, бертолетова сіль) переходить в акрилову кислоту і етиленоксид. У водному розчині утворює хелатні комплекси з іонами кальцію, магнію, міді, заліза та ін.
Лимонну кислоту раніше отримували з соку лимона і біомаси махорки. В даний час основний шлях промислового виробництва - біосинтез з цукру або цукристих речовин (меляса) промисловими штамами цвілевих грибів Aspergillus niger.
Сама кислота, як і її солі (цитрат натрію, цитрат калію, цитрат кальцію, дицитрат Трікалі вісмуту), широко використовується як смакова добавка, регулятор кислотності і консервант у харчовій промисловості (харчові добавки E330-Е333), для виробництва плавлених сирів, напоїв, сухих шипучих напоїв.
Застосовується в медицині, в тому числі в складі речовин, що поліпшують енергетичний обмін (в циклі Кребса).
У косметиці використовується як регулятор кислотності, буфер, хелатуючий агент, для шипучих композицій (ванни).
При прийомі всередину в невеликих дозах (наприклад, при вживанні цитрусових) активує цикл Кребса, що сприяє прискоренню метаболізму.
У нафтовій промисловості при бурінні нафтових і газових свердловин використовується для нейтралізації високого рівня pH бурового розчину (після лужних ванн).

;