Сучасний стан садівництва в Україні

 

Садівництво в Україні має свої відмінності, які визначаються життєвим стилем та можливостями громадян. Для людей з невеликими доходами садовий ділянка - це можливість вирощувати власні овочі та фрукти, що допомагає зекономити кошти на покупці продуктів. Однак для людей з вищим рівнем доходу сад стає місцем відпочинку та релаксу, і вони готові інвестувати значні суми в його облаштування та догляд.

 

 

Основні тенденції

 

Один із основних факторів, що впливає на розвиток садівництва в Україні, - це економічний кризис та зменшення покупільної спроможності населення на протязі прогнозованого періоду. Очікується, що особи з низьким рівнем доходу будуть обмежувати непотрібні витрати, і це може продовжувати негативно впливати на садівництво в короткостроковій та середньостроковій перспективі.

 

ННБС (Національний ботанічний сад)

 

Національний ботанічний сад при Національній академії наук України здійснює дослідження у таких напрямках:

 

 • адаптація рослин до нових умов після територіального переміщення та селекції;
 • збереження біологічного різноманіття;
 • біологічні основи дизайну парків та ландшафтного планування в містах і селищах;
 • збільшення різноманітності видів культурних рослин;
 • хімічна взаємодія рослин (аллелопатія);
 • лікарська ботаніка, інтегральне використання лікарських рослин;
 • біоіндикація та екологічний моніторинг навколишнього середовища;
 • біотехнології.
 •  

  Сад зібрав унікальні колекції декоративних, лікарських, фруктових, овочевих, спеційних, кормових та промислових рослин з усіх ботанічних та географічних областей світу, налічуючи понад 10 тисяч видів, форм та сортів. Важливою частиною колекції є тропічні та субтропічні рослини, зокрема колекція орхідей, одна з найкращих в Європі, що налічує понад 600 видів. Учені НБС мають сертифікати для 262 нових сортів рослин. Також були створені лісонасадження, ботанічні сади та парки в рамках програми озеленення громад України. НБС також проводить дослідження в галузі лікарської ботаніки, де вивчаються механізми дії рослин, використання рослин у медицині та потенціал масового вирощування. Навіть хімічна взаємодія рослин (аллелопатія) не залишається без уваги науковців. Були розроблені техногенні грунти для вирощування тропічних і субтропічних рослин як на Землі, так і в умовах космічних польотів. Дослідження в галузі біології рослин, зокрема орхідей, дозволяють культивувати ці чудові рослини в космічному просторі. Вчені НБС брали участь в програмах NASA та спільних українсько-американських експериментах, де вони вивчали вплив космічних умов на ріст рослин.