Технологія виробництва квадрата сталевого

 

Квадрат металевий є незамінною сировиною для виготовлення великої кількості деталей, інструментів. З нього виробляють втулки, осі, конструкційні елементи та інші компоненти, де важливими характеристиками є міцність, тривалий термін експлуатації та точність геометричної форми заготовки. Прут квадратний класифікується за такими параметрами, як: 

 

  • розмір перетину (сторона квадрата);
  • точність обробки;
  • метод термообробки;
  • марка сталі, з якої виготовлений квадрат металевий. 
  •  

    Вибір відповідного типу сталевого квадрата залежить від сфери його застосування та технічних вимог до заготовок. Купити квадрат сталевий необхідного розміру та характеристик можна, перейшовши за посиланням.

     

    Технологія виробництва квадрата сталевого

     

    Технологія виробництва квадрата сталевого

     

    Виготовлення сталевого прутка починається із процесу виплавлення в доменних печах чавуну із залізної руди з застосуванням коксу. Після виплавки чавун переробляють у сталеві напівфабрикати:

     

  • сляби;
  • блюми;
  • заготовки круглої, квадратної, шестигранної чи балочної форми. 
  •  

    Існує технологія виготовлення сталевих напівфабрикатів без виплавляння в доменних печах. Даний спосіб застосовується для перероблення лому чорних металів і заліза прямого відновлення за допомогою дугових електросталеплавильних печей. Хоча на світовому ринку представлений широкий сортамент слябів та квадратних заготовок, їх не використовують для виготовлення механізмів та комплектуючих – потрібно здійснити подальшу переробку матеріалу на прокатному стані, щоб надати металу необхідних геометричних та фізико-механічних властивостей. 

     

    Всі сталеві напівфабрикати на першому етапі обробляють методом гарячої прокатки, тобто на спеціальних прокатних станах відбувається процес гарячої пластичної деформації. Температура гарячої прокатки металопрокату на початковому етапі перевищує  1100°С, а наприкінці – на рівні не менше 900°С. Таким способом виготовляють довгий і плоский сталевий металопрокат, який має форму: 

     

  • тонкого листа товщиною від 1.2 мм до 4 мм;
  • товстого листового прокату від 4 мм до 350 мм;
  • широкосмугового рулонного прокату завтовшки до 25 мм;
  • сортового прокату простої геометрії – круг, сталевий квадрат, катанка, смуга, арматура;
  • фасонного металопрокату у формі рейок, кутів, швелерів, спецпрофілів, балок тощо. 
  •  

    Пруток квадрат виготовляється за наступною технологією: 

     

    1. 1. Гарячекатаний квадратний пруток. Для цієї технології використовується легована, вуглецева або низьколегована сталь, яку протягують через прокатний стан. За даною технологією виготовляють квадратні прутки звичайної категорії (В) або ж високоточні вироби (категорії Б).  
    2. 2. Калібрований холоднокатаний квадрат. Характеризується вищою точністю і в перерізі може бути від 3 мм до 100 мм. 
    3. 3. Калібрований пруток методом волочіння. Заготовка при цьому обжимається спеціальними валкам і протягується через отвір потрібної форми. Такий метод виготовлення квадратів також має високі показники точності та міцності. 
    4. 4. Кований квадрат сталь. Виробляється під високими температурами й під значним тиском. Дана технологія дозволяє отримати міцну легкооброблювальну заготовку, яка має універсальні властивості і може застосовуватись фактично у всіх сферах промисловості. 
    5. 5. Рубаний сталевий пруток. Така методика дозволяє отримати вироби шляхом відсікання заготовок на гільйотині, і такі прутки не мають високої точності та суворої відповідності розмірам. 

     

    Для поліпшення фізико-механічних характеристик пруток піддають різним варіантам термообробки. Загартування відбувається в соляних або свинцевих ваннах, де сировину нагрівають до 830-850°С і при цьому відбуваються зміни в структурі металу, що додає міцності та твердості металопрокату. Для збереження отриманих показників металопрокат опускають в охолоджуючу рідину, що дозволяє оптимізувати експлуатаційні властивості прутків. 

     

    Металевий квадрат – незамінна сировина у багатьох галузях промисловості, в будівництві, сільському господарстві, він знайшов своє використання в побуті. Універсальність матеріалу вимагає застосування різних технології його виробництва, щоб кінцевий продукт мав відмінні показники міцності, твердості та тривалий термін експлуатації.